پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار مدیر کل ارتباطات خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد

دیدار مدیر کل ارتباطات خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی از نصب و راه اندازی 12 سایت جدید تلفن همراه روستایی و ارتقای تکنولوژی 17 سایت همراه اول از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات(USO) از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی،سید علی مرتضوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد، ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان، به ارائه گزارشی از وضعیت ارتباطی و آمار و شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ، برنامه های در دست اقدام و سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رشد و توسعه فناوری اطلاعات پرداخت.
مرتضوی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 251 هزار مشترک تلفن ثابت ، حدود یک میلیون و 584 هزار مشترک تلفن همراه و بیش از یک میلیون و 127 هزار مشترک اینترنت در استان وجود دارد و تمامی شهرهای استان از پوشش نسل های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند. 
وی افزود: بالغ بر 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت متصل شده اند و برای اتصال مابقی روستاها با کمک سایر دستگاه های اجرایی برنامه ریزی لازم انجام شده است .
مدیرکل ارتباطات استان اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون از محل اعتبارات دولتی، تعداد 12 سایت جدید تلفن همراه روستایی نصب و راه اندازی شده و شاهد ارتقای تکنولوژی 17  سایت تلفن همراه از نسل دوم به نسل سوم و چهارم بوده ایم و بیش از 60 کیلومتر فیبر نوری در قالب طرح توسعه ارتباطات روستایی (تار) جهت تقویت زیرساختهای ارتباطی شبکه مخابراتی استان اجرا شده است.
وی تصریح کرد: هدف از انجام این اقدامات، دسترسی مردم به ارتباطات پایدار، باکیفیت، پر سرعت و ایمن بر بستر شبکه ملی اطلاعات است تا از رهگذر آن ، طعم شیرین فناوری بیش از گذشته به هم استانی های عزیز چشانده شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری ضمن ارزیابی مثبت از اقدامات انجام شده در این حوزه و تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بر لزوم تسریع در رسیدگی به مطالبات مردمی در این حوزه تاکید کرد.
۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۶۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید